سرویس ارسال اکسپرس

ارسال رایگان بالای 500 هزارتومان

پشتیبانی: Sormeh.gaallery
پیگیری سفارش: 09307584802
۰
سبد خرید

بزرگترین حراج آنلاین رو از دست نده!

ضرورت پاک کردن آرایش قبل از خواب

 

حتما شما هم شنیده‌اید که خوابیدن با آرایش برای پوست بسیار مضر است. مشغله و کار زیاد در طول روز باعث می‌شود برای پاک کردن آرایش قبل از خواب حوصله و انرژی چندانی نداشته ‌باشیم و انجام این کار مهم را پشت گوش بیندازیم. پاک کردن آرایش قبل از خواب، یک قدم مهم در روتین شبانه‌ی مراقبت از پوست است که به هیچ وجه نباید آن را نادیده بگیرید.

اگر می‌خواهید دلایل ضرورت پاک کردن آرایش قبل از خواب و بهترین و سریع‌ترین روش‌های پاک کردن آرایش را بدانید، در ادامه‌ با دیجی‌کالا مگ همراه باشید.

 

۱۱ دلیل که نباید با آرایش بخوابید


حتما شما هم شب‌هایی را تجربه کرده‌اید که از خستگی زیاد ‌صورت‌تان را نشسته‌اید و با آرایش خوابید‌ه‌اید. باید به یاد داشته باشید که پاک کردن آرایش قبل از خواب از اهمیت زیادی برخوردار است. انجام ندادن این کار، تاثیرات منفی زیادی روی پوست شما می‌گذارد‌. در ادامه به بررسی علل ضرورت پاک کردن آرایش قبل از خواب می‌پردازیم.

 

۱. پاک نکردن آرایش منجر به بروز جوش و آکنه می‌شود


خوابیدن با آرایش سبب می‌شود مواد آرایشی با کثیفی و چربی‌ای که در طول روز روی سطح پوست شما جمع شده ترکیب شوند؛ که این موضوع منجر به بسته ‌شدن منافذ پوست و در نتیجه بروز جوش و آکنه می‌شود.

 

۲. خوابیدن با آرایش منجر به تیره و کدر شدن پوست می‌شود
 

اگر با آرایش بخوابید، مواد آرایشی جذب چروک‌ و خطوط ظریف پوست‌ شده و منجر به تیره و کدر‌ شدن آن‌ها می‌شود. این موضوع سبب می‌شود پوست‌تان پیر به نظر آید؛ که این بر خلاف هدف آرایش کردن، یعنی جوان و درخشان کردن پوست است.

 

۳. پاک نکردن آرایش منجر به پیرتر شدن و بروز چین و چروک بیشتر می‌شود


کثیفی و مواد آرایشی دشمن پوست هستند و منجر به آسیب اکسایشی ناشی از محیط می‌شوند. این مسئله منجر به آسیب به سد دفاعی پوست و پیری زودرس آن می‌شود.

در سال ۲۰۱۳ آزمایشی جهت بررسی اثرات ماندن طولانی مدت مواد آرایشی روی پوست انجام شد. در این آزمایش، یک خانم به مدت یک ماه کامل صورت خود را نشست و هر روز صبح، روی پوست نشسته‌‌اش‌‌ آرایش‌ خود را تجدید کرد.

نتایج این آزمایش حاکی از آن است که پوست این خانم به اندازه‌ی ۱۰ سال پیرتر شد. این موضوع فقط به دلیل نشستن و عدم پاک‌سازی پوست، به مدت ۳۰ روز بود.

 

۴. خوابیدن با آرایش، مصرف محصولات ضد پیری پوست در شب را بی‌نتیجه می‌کند


استفاده از محصولات ضد پیری پوست در شب روی آرایش‌، منجر به بی‌اثر شدن این محصولات می‌شود. محصولات‌ ضدپیری را روی پوست تمیز استفاده کنید تا بهترین نتایج را به دست بیاورید.

 

۵. پاک نکردن آرایش سبب بدتر شدن جوش و آکنه می‌شود
 

پاکسازی پوست یک قدم مهم در روتین مراقبت از پوست است. اهمیت این مسئله برای افرادی که پوست حساس و تحریک‌پذیر دارند، بیشتر است. خوابیدن با آرایش برای کسانی که پوست چرب دارند (مانند افراد مبتلا به جوش و آکنه)، سبب بدتر شدن وضعیت پوستی‌شان می‌شود.

 

۶.در معرض عفونت‌ها قرار می‌گیرید


خوابیدن با آرایش به طور مستقیم منجر به عفونت نمی‌شود، با این‌ حال اگر پوست‌تان از قبل دچار آسیب‌ دیدگی باشد، به طور مثال آکنه‌ی التهابی داشته ‌باشد، احتمال بروز عفونت در شما وجود دارد؛ چون سد دفاعی پوست‌تان در معرض خطر قرار می‌گیرد. فراموش نکنید که پوست، اولین خط دفاعی ما در برابر عفونت‌ها است.

 

۷. ممکن است دچار بثورات پوستی شوید

 

مواد آرایشی معمولا حاوی محرک‌هایی همچون رنگ و بو هستند و زمانی که برای مدت طولانی روی پوست بمانند، می‌توانند منجر به التهاب شوند. افرادی که مبتلا به روزاسه هستند یا پوست حساسی دارند، بیشتر در معرض ابتلا به بثورات پوستی قرار دارند.

 

۸.ممکن است سبب اختلال در فرآیند ترمیم پوست شود


بدن ما هنگامی که خواب هستیم، بازیابی و احیا می‌شود. پوست هم هنگامی که خواب هستیم، خود را ترمیم می‌کند. بنابراین پاک کردن آرایش قبل از خواب اهمیت دارد؛ چون این مسئله به منافذ پوست اجازه می‌دهد سبوم (چربی طبیعی پوست) آزاد کنند‌.

آزادسازی سبوم منجر به آب‌رسانی دوباره به پوست و محافظت از آن در برابر رادیکال‌های آزاد در هوا می‌شود. اگر با آرایش بخوابید، این فرآیندهای ضروری مربوط به پوست دچار اختلال می‌شوند.

 

۹‌.پوست‌تان خشک می‌شود


باقی ماندن آرایش روی پوست طی شب، حتی اگر صبح صورت‌تان را بشویید، منجر به پوست پوست شدن، ناهمگونی و ناصافی و خشکی پوست می‌شود.

اگر پوست خود را در شب به درستی پاکسازی کنید و آن را با محصولاتی که حاوی عناصری مانند آلوئه ورا یا نارون کوهی هستند مرطوب کنید، پوست شما برای ترمیم و بازسازی در شب فرصت پیدا می‌کند. خوابیدن با آرایش، فرصت بازسازی و ترمیم را از پوست شما می‌گیرد و منجر به خشکی آن می‌شود.

 

۱۰.لب‌هایتان ترک می‌خورد


ترک خوردن لب‌ها در صورت عدم پاک کردن آرایش قبل از خواب

همه‌ی ما دست‌کم یک بار ترک ‌خوردگی لب را تجربه کرده‌ایم و می‌دانیم این مسئله چقدر آزاردهنده و دردناک است. اگر با رژ لب روی لب‌تان بخوابید، رطوبت لب‌هایتان از بین می‌رود و لب‌هایتان ترک ‌خورده و پوست پوست می‌شود.

 

۱۱.چشم‌هایتان دچار التهاب و سوزش می‌شود


سوزش و پف‌ کردگی چشم، نشانه‌ی خوابیدن با آرایش است. آرایش چشم، مانند سایه، خط چشم و ریمل را باید هر شب قبل از خواب بشویید؛ و گرنه ناحیه‌ی اطراف چشم‌تان قرمز و پف ‌کرده می‌شود. مژه‌‌ی ما از تخم چشم ما در برابر خاک، گرده و آلایند‌ه‌های محیطی محافظت می‌کند.

بنابراین زمانی که چشم‌مان را در شب به طور کامل نشوییم، باقی مانده‌ی آلودگی‌ها با مواد آرایشی ترکیب شده و در واکنش سیستم ایمنی برای مبارزه با عفونت‌های احتمالی اختلال ایجاد می‌شود. در نتیجه، چشم‌ها ملتهب و قرمز شده و دچار سوزش می‌شوند.

 

چرا استفاده از پاک‌کننده‌ی آرایش از اهمیت برخوردار است؟


آرایش برای پوست مضراتی دارد. بیشتر افراد قبول دارند که پاک‌ کردن آرایش در پایان یک روز خسته ‌کننده، می‌تواند زمان‌بر و دشوار باشد. با این‌ وجود، پاک کردن آرایش قبل از خواب مزایای زیادی برای پوست دارد.

پاک‌کننده‌های آرایش یا آرایش پاک‌کن‌ها از پوست شما در برابر برخی مشکلات پوستی همچون پیری زودرس پوست، چوش و آکنه و تحریک پوست محافظت می‌کنند. اگر آرایش سنگین داشته باشید، برای پاک کردن آن باید چند بار صورت‌تان را با شدت بشویید.

برای پیشگیری از ابتلا به مشکلات پوستی، باید یک آرایش پاک‌کن مناسب انتخاب کنید. پاک‌کننده‌ای که نه تنها تمام آرایش شما را پاک کند، بلکه پوست شما را هیدراته و نرم هم بکند. بزرگترین اشتباه، خوابیدن با آرایش است.

باقی ماندن آرایش روی پوست در شب، سبب آسیب به پوست شده و منجر به پشیمانی شما در صبح روز بعد می‌شود. برای محافظت از پوست‌تان در برابر این مشکلات، باید یک روتین شبانه‌ی مراقبت از پوست‌ را دنبال کنید، که به بهبود سلامت و درخشندگی پوست‌تان در تمام طول روز کمک می‌کند.

 

منبع: 

https://www.digikala.com/mag/face-cleansing-before-sleep

پرفروش ترین محصولات

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش