سرویس ارسال اکسپرس

ارسال رایگان بالای 500 هزارتومان

پشتیبانی: Sormeh.gaallery
پیگیری سفارش: 09307584802
۰
سبد خرید

بزرگترین حراج آنلاین رو از دست نده!

فواید و ضرورت استفاده از ماسک مو

 

اگر موهای شما خشک است، استفاده از انواع ماسک مو می‌تواند یکی از راهکارهای مقابله با آن باشد. استفاده از ماسک مو نکات و ترفندهایی دارد که آنها را در این مقاله با شما در میان می‌گذاریم.

بهترین روش درمان موهای خشک، مرده و مات استفاده از یک نرم‌کننده با نفوذ زیاد، مانند ماسک مو است. استفاده از ماسک مو برای احیای موهای خشک و به عنوان درمانی برای صاف شدن و نرم شدن موها، روزبه روز محبوبیت و رواج بیشتری پیدا می‌کند. تأثیر و فواید استفاده منظم از ماسک مو برای موهای گره‌خورده عملا هم ثابت شده است.

با این همه، برای گرفتن بهترین نتیجه از انواع  ماسک مو، باید بدانید چه نوع مویی دارید و موهای‌تان به چه درمانی نیاز دارد. مهم‌ترین نکته برای اثربخشی بهتر ماسک مو، انتخاب ماسک مو با توجه به نوع مو و نیازهای آن است.

قبل از انتخاب و استفاده از ماسک مو، حتما ادامه مطلب را بخوانید. در این مقاله می‌توانید تمام اطلاعات و نکته‌های لازم برای انتخاب درست ماسک مو و استفاده بهتر از آن را بیابید.

 

انواع ماسک مو را از کجا تهیه و استفاده کنیم؟
ماسک موها را از سه روش می‌توانید تهیه و استفاده کنید. شما می‌توانید انواع ماسک مو را از داروخانه یا فروشگاه‌های محصولات آرایشی و بهداشتی تهیه کرده و در خانه استفاده کنید. روش بعدی، مراجعه به سالن‌های آرایشی و زیبایی ارائه‌دهنده خدمات مراقبت مو است.

راه دیگر این است که خودتان از روی دستورات تهیه ماسک موی خانگی، آن را درست کرده و استفاده کنید. از هر روشی که ماسک مو را تهیه و استفاده کنید، می‌توانید از آن انتظار تأثیرات بلندمدت روی درخشش و سلامت موهای‌تان داشته باشید.

 

تهیه انواع ماسک مو 

ماسک مو با بستن کوتیکول‌های مو، از آسیب دیدن بخش‌های داخلی مو، جلوگیری می‌کند. افزون بر این، ماسک مو با بستن کوتیکول‌های مو باعث درخشش و صاف شدن تارهای موی‌تان نیز می‌شود.

 

چه کسانی نیاز به ماسک مو دارند؟
ماسک مو مناسب همه انواع مختلف مو نیست. به عقیده متخصصان مراقبت از مو، کسانی‌که موهای مجعد، فِر، مات و خشک دارند، بیشتر از همه به ماسک مو نیاز دارند. ماسک مو غیر از درمان برای مقاصد آرایشی نیز کاربرد دارد. از انواع ماسک مو برای پرپشت کردن مو و حالت دادن به مو برای آرایش بهتر مو هم می‌توانید استفاده کنید.

 

دفعات استفاده از ماسک مو
طیف وسیعی از عوامل مختلف، دفعات مناسب استفاده از ماسک مو را مشخص می‌کنند. میزان استفاده از ماسک مو به طور متوسط یک ‌بار در هفته است. با وجود این، دفعات استفاده از ماسک مو، بسته به نوع، جنس و روش‌های مراقبت از مو، می‌تواند افزایش پیدا کند.

 

ماسک موی مناسب برای انواع مو
ماسک موهای مختلفی با برندها و ترکیب‌های متنوع وجود دارند. قطعا انتخاب بهترین ماسک مو برای کسی که اولین‌بار قصد استفاده از آن را دارد، سخت و دشوار است. مخصوصا اگر بخواهید به جای رفتن به سالن‌های آرایشی و زیبایی، خودتان ماسک مو را تهیه و استفاده کنید.

بلندی و کوتاهی موها، عامل تأثیرگذاری در انتخاب ماسک مو نیست. برای انتخاب ماسک موی مناسب موهای‌تان، باید نوع ساختار آنها را از نظر ضخامت در نظر بگیرید؛ زیرا ماسک موی مناسب موهای نازک، مشابه ماسک موی مناسب موهای ضخیم نیست. اگر موهای خشک و ضخیمی دارید، باید ماسک مو رطوبت رسانی انتخاب کنید که ترکیباتی برای آبرسانی به تارهای مو داشته باشد.

افزایش رطوبت باعث درخشندگی، صاف و نرم شدن موهای‌تان می‌شود. اگر موهای نازکی دارید، بهترین میزان استفاده از ماسک مو، دو بار در هفته است. باید دقت کنید که ماسک مو را به ریشه موهای نازک نزنید بلکه از ماسک مو در قسمت میانه ساقه مو تا نوک موها استفاده کنید.

یکی دیگر از کاربردهای ماسک مو، مراقبت از موهای رنگ‌شده است. ترکیبات موجود در ماسک موی مخصوص موهای رنگ‌شده، باعث حفظ رنگ مو و تثبیت آن می‌شود. ماسک موی مخصوص موهای رنگ‌شده، از تغییر رنگ تدریجی موها جلوگیری می‌کند.

 

 

ترفندهای استفاده از انواع ماسک مو


1. حتما هفته‌ای یک ‌بار از ماسک مو استفاده کنید.
حتی اگر فکر می‌کنید موهای نسبتا سالمی دارید، استفاده هفتگی از ماسک مو را برای خود تبدیل به یک عادت کنید. عوامل مختلفی مانند تغییر فصل می‌تواند به تارهای مو آسیب بزند. با استفاده هفتگی از بهترین ماسک مو، رطوبت مورد نیاز موهای‌تان تأمین می‌شود.

 

2. هر ماسک مو دستورالعمل مصرف متفاوتی دارد.
انواع مختلفی از ماسک مو وجود دارد. بنابراین قبل از خرید، حتما مشخصات و نحوه مصرف ماسک مو را به دقت بخوانید. بعضی از ماسک موها با اینکه به عنوان ماسک فروخته می‌شوند اما برای استفاده روزانه هستند. انواع دیگر ماسک مو ترکیبات قوی‌تری دارند و باید یک یا دو بار در هفته (با توجه به نوع مو و میزان آسیب‌دیدگی) از آن استفاده کنید.

بسیاری از انواع ماسک مو باید ۱ تا ۲ دقیقه روی موها باقی بماند. این زمان می‌تواند ۱۵ دقیقه یا بیشتر هم در بعضی از انواع ماسک مو باشد. درنهایت، این شما هستید که باید بتوانید به‌درستی از ماسک مو استفاده کنید. بنابراین، نکته کلیدی در انتخاب ماسک مو، میزان راحتی مصرف آن برای شماست.

 

3. بدون خیس کردن موها، از ماسک مو استفاده کنید.
برای صرفه‌جویی در زمان می‌توانید ماسک مو را روی موهای خشک استفاده کنید. اجازه دهید ماسک حدود ۲۰ دقیقه جذب موهای‌تان شود. بعد از آن موها را بشویید.

 

4.  با ماسک مو بخوابید.
اگر موهای‌‎تان بسیار خشک است، می‌توانید از ماسک مو به مدت طولانی‌تر روی موها استفاده کنید. برای این کار کافی است شب‌ها قبل از خواب، بعد از شستن موها یا روی موهای خشک، ماسک مو را استفاده کنید. پس از آن، سر را با کلاه حمام یا یکپارچه لطیف بپوشانید. سپس صبح موها را بشویید. با این روش موهای‌تان نرم و ابریشمی می‌شود.

 

5. استفاده صحیح از انواع ماسک مو به زمان زیادی احتیاج ندارد.
بسیاری به دلیل اینکه فکر می‌کنند استفاده از ماسک مو زمان زیادی را از آنها می‌گیرد، موهای‌شان را از این روش مراقبتی محروم می‌کنند. شما می‌توانید در مدتی‌که در حمام، ماسک مو روی موهای‌تان است، به کارهای دیگرتان بپردازید. تنها با صرف چند دقیقه، رطوبت‌رسانی مورد نیاز موهای‌تان با ماسک مو انجام می‌شود.

 

6. اگر ماسک مو موهای‌تان را چرب می‌کند، استفاده از این نوع ماسک مو را متوقف کنید.
اگر بعد از استفاده از ماسک مو، موهای‌تان چرب می‌شود، احتمالا از ماسک موی مناسب نوع موهای‌تان استفاده نکرده‌اید. درنتیجه ترکیبات به‌کار رفته در ماسک مو، باعث چربی موهای‌تان شده است. حتما از ماسک موی مناسب نوع موهای‌تان (نازک، فر و …) استفاده کنید.

با استفاده از ماسک موی مناسب، نتیجه دلخواه‌تان به دست می‌آید. استفاده بیش از اندازه و به مقدار زیاد از انواع ماسک مو هم می‌تواند باعث چربی مو شود. در هنگام مصرف ماسک مو، اندازه‌ای را رعایت کنید که در دستورالعمل آن آمده است. برای مصرف صحیح، نیاز نیست موها را با مقدار زیادی از ماسک مو بپوشانید. مقدار کمی از ماسک مو، می‌تواند کل موها را پوشش دهد.

 

7. از بهترین شامپو بعد از ماسک مو استفاده کنید.
همیشه بعد از استفاده از ماسک مو، به موهای‌تان از بهترین شامپو استفاده کنید. با این کار موها به‌خوبی شسته می‌شوند و هیچ ماده‌ای روی موها باقی نمی‌ماند.

 

8. ماسک مو را با شانه روی موهای‌تان بزنید.
برای مراقبت از موها، همیشه به خاطر داشته باشید که وقتی موها خیس هستند، آنها را با استفاده از یک شانه دندانه‌پهن شانه کنید. شانه در استفاده از ماسک مو هم مفید است. وقتی ماسک مو را با شانه روی موها پخش کنید، تمام قسمت‌های مو به‌خوبی به ماسک مو آغشته می‌شوند.

 

9. از نوک موهای‌تان بیشتر مراقبت کنید.
نوک موها شکننده‌ترین و آسیب‌پذیرترین بخش‌های مو هستند. موخوره یکی از نتایج آسیب دیدن نوک موهاست. بنابراین، نوک موها بیشتر از دیگر قسمت‌های مو نیاز به مراقبت دارند. در هنگام استفاده از ماسک مو، دقت کنید که تمام نوک موها آغشته به ماسک مو باشند.

 

منبع:

https://lafarrerr.com/blog/types-of-hair-masks

پرفروش ترین محصولات

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش